5 maj 2008

Audycja - Namu - Mali (PL)

Muzyka z Mali lat siedemdziesiątych. Posłuchamy trzeszczących nagrań z czasów odzyskania niepodległości i tzw. Biennales du Mali.

Mali 70

Wassoulou- od bractw myśliwych po społecznie zaangażowane wokalistki. Będziemy krążyć po terenach południowego Mali, czyli Wassoulou. Muzycznie dominować będą 6 strunowa harfa/lutnia donso n'goni oraz jej sekularna wersja kamalan n'goni. Namu!

Wasulu

Audycjaa w całości poświęcona postaci, która zmieniła oblicze zachodnio-afrykańskiej sceny muzycznej. Wspominki o skromnym, wielkim i niezwykłym Ali Farka Toure. Zapraszam serdecznie na 2 godziny przy dźwiękach m.in. gitary, jednostrunowych skrzypiec- n'jarka i charyzmatycznego głosu Alego. Gościnnie usłyszymy też Afela Bocouma i Ibrahima Hamma Dicko.

Ali Farka Toure 1939-2006

Ostatnie spotkanie z muzykami z Mali. Będziemy mieli okazję zapoznać się z najbardziej popularnymi zagranicą artystami tego kraju. Posłuchamy m.in. Boubacara Traore, Neba Solo, Lobi Traore, Djelimady Tounkara, Habib Koita... czyli tych wszystkich z którymi nie mieliśmy okazji spotkać się we wcześniejszych audycjach.

Mali'sBest

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

SeeYa Monochord,

Like the Mali and Nigeria radiodshows a lot. Any chance for a playlist or translation of the Polish texts?

Thanks very much (dziekuje bardzo)
Frans

Monochord pisze...

hey frans,

i'm glad u liked the shows
i think i may do the playlist someday, although it would need some time for me to refresh what acually i was playing there.
it won't heppen soon i'm afraid :)

cheers

MNCHRD