5 maj 2008

Audycja - Namu - Nigeria --> Ghana (PL)

Audycja Namu- Muzyka Prawdziwa - była obecna w (prawie) każdy Czwartek o godzinie 22 na antenie Radia Bezkitu od Sierpnia 2007. Po wyprodukowaniu ponad 20 dwugodzinnych audycji, zostałem zmuszony do zawieszenia swojej radiowej działalności z powodu braku czasu. Tymczasem w oczekiwaniu na ponowną radiową aktywność mam przyjemność zaprezentować audycje archiwalne. Na spokojnie będzie można sobie prześledzić wszystkie moje rozkoszne wpadki, zarówno językowe jak i merytoryczne. Zapraszam serdecznie do słuchania... a na pierwszy ogień idzie cykl 5 audycji ->

Muzyka Popularna Yoruba i Aszanti - czyli od Nigerii do Ghany

Pierwsza audycja poświęcona przedewszystkim Juju... no i trochę Afrobeatu poniekąd

Juju/Afrobeat

Muzułmańskie style Yoruba czyli przedewszystkim Fuji ale także - Apala, Sakara, Waka

Fuji/Apala/Sakara/Waka

Ghanijski Highlife i Ethnic Highlife oraz powrót do Nigeryjskiego Afrobeatu, Funku i Soulu mijając Benin. A w Beninie spotkanie z niesamowitą Orchestre Poly-Ritmo De Contonu Dahomey.

Highlife/Polyritmo

Koniec teorii i początek praktyki. Afro-Funk, Soul i Afrobeat z Yorubalandu i Nowego Jorku oraz spotkanie z nieistniejącym zespołem Ka-La-Ka Afrobeat Band.

Afrobeat/Afrofunk

Tłumaczenie audio dokumentu z 3 krążka kompilacji Nigeria 70: The Definitive Story of Funky Lagos.

Funky Lagos

PS. Pierwsza wpadka wychwycona... stolicą Nigerii obecnie (od roku 1991) jest Abudża, a nie Lagos (które było stolicą przed '91)... kto by pomyślał... dziekuję Marto!!!!

Brak komentarzy: